Štatistika hovorí
Tohtoročný ročník poctilo svojou účasťou 410 vystavovateľov z 23 krajín (150 zo zahraničia, z toho Čína 34, Slovensko 27, Nemecko 22, Poľsko 18, Rakúsko 12, Taiwan 8, Turecko 5, Maďarsko 3, Švajčiarsko 3, Belgicko 2, Francúzsko 2, India 2, Taliansko 2, Veľká Británia 2, Bulharsko 1, Fínsko 1, Gruzínsko 1, Chorvátsko 1, Írsko 1, Nórsko 1, Srbsko 1, Švédsko 1). Na publicite sa podieľalo 81 mediálnych a odborných partnerov, v súťaži o zlatý amper bolo registrovaných16 spoločností. Odbornosť zaistilo celkom 11 konferencií a seminárov.
Zostaneme na domácej pôde a zameriame pozornosť na pohonné systémy automobilov a stavebných strojov.
Záujem o novinky
S veľkým záujmom sleduje široká verejnosť vývoj v oblasti pohonov najmä ťažkých cestných vozidiel a stavebnej techniky. Zdá sa, že aj do politických a ekonomických kompetentných osobností a organizácií preniká zdravý sedliacky rozum. Ak u osobných vozidiel nachádza uplatnenie elektromobil, potom sa ťažká technika bez tekutých palív ešte dlho nezaobíde.
Záujem o novinky bol veľký
Okrem drobných a dominantných producentov najrôznejšieho elektropríslušenstva bolo potešiteľné konštatovať, s akým záujmom a s akou starostlivosťou je dbané na vzdelanie nových technikov. Nechýbala snáď žiadna z univerzít, kde sa napr. vážne zaoberajú ekoktromobilitou. Zastavili sme sa pri stánkoch Českého vysokého učenia technického v Prahe Fakulty elektrotechnickej, Žilinskej univerzity (Fakulty elektrotechniky a informačných technológií), Vysokej školy banskej - Technickej univerzity Ostrava (Fakulta elektrotechniky) či Západočeskej univerzity v Plzni, ktorú reprezentovala Fakulta elektrotechniky a komunikačných technológií.
Aspoň niekoľko záberov priblížia atmosféru v dvoch zaplnených halách (F a V brnenského výstaviska), pod ktorých strechami sa veľtrh v dňoch 19. až 21. marca konal. Podrobnejšie niekedy nabudúce.
Čítajte tiež: