Stavba neďaleko lesa alebo potoka, strecha orientovaná na severnú stranu. Toto všetko sú vhodné podmienky pre rast machov a lišajníkov. Objaviť sa môžu na streche s nízkym sklonom, nezávisle od typu strešnej krytiny. Otázkou zostáva: ako mach a lišajníky účinne odstrániť?
Stávka na chémiu
Najľahšie sa môže javiť nechať všetku prácu na chémiu. Avšak to nestačí. Je faktom, že mach a lišajníky zahubia, ale zvyšky na streche zostanú aj tak. V prvom kroku treba nečistoty odstrániť mechanicky. Ideálne je použitie vysokotlakového čističa s rotačnou tryskou, ktorá krytinu očistí aj v styčných plochách. Druhým krokom je aplikácia chemického postreku. Potom sa všetko ukončí opláchnutím strechy.
Ide to aj inak, jednoduchšie a účinne
Existuje aj jednoduchšia cesta, ako predchádzať rastu vegetácie. Najrozšírenejšia betónová strešná krytina Beta od výrobcu KM Beta je totiž vyrábaná v povrchovej úprave Prima. Ide o hladké a extra lesklé prevedenie, ktoré obmedzuje usadzovanie nečistôt na streche. Pre maximálnu ochranu strechy môžete tiež pridať medené prvky – najmä hrebeňové a úžľabné pásy, ktoré taktiež potláčajú rast machu a lišajníkov. Dobrou správou je, že strešná krytina Beta v povrchovej úprave Prima je teraz dostupná so zaujímavou zľavou 33 percent.
Ďalšie tipy ako strechu modernizovať
Každý materiál sa s vekom mení inak. Strešnú krytinu Beta je možné, v tomto ohľade, označiť za určitého prémianta. Aj vplyvom dlhodobých účinkov teploty a vlhkosti k zmenám tvaru nedochádza. Keď už budete hore, oplatí sa zvážiť aj doplnky z betónu. Tie majú rovnaký vzhľad a životnosť ako strešné škridly.
Na koľko vyjde výmena?
V prípade KM Beta cenu strechy zistíte ľahko a zadarmo. Pokiaľ máte projekt, stačí ho zaslať cez Kalkulačku podľa projektu. Ponuku spracuje priamo výpočtové oddelenie KM Beta. V tomto prípade sa jedná o presnejší výpočet spotreby a ceny. Keď projekt nemáte, ponúka sa druhá možnosť – Kalkulačka bez projektu.
Čítajte tiež: